Todeks Dashcoin Nedir? - Thodex Dashcoin, Thodex Dashcoin Nedir, Thodex Dashcoin Fiyatları

Todeks Dashcoin Nedir?

admin 1

Kripto dünyası 1000’den fazla kripto para biriminin yer aldığı oldukça popüler bir alandır. Gün geçtikçe çok daha fazla kullanıcı tarafından rağbet gören kripto piyasasına 2014 senesinde dahil olan Thodex Dashcoin, önceleri Todeks Darkcoin olarak bilinmekteydi. Bu coinin en dikkat çekici özelliği ise gizliliğini ve anonimliğini koruyacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bu konuyla ilgili Geliştiricileri Dashcoin’i Nakamoto’nun çalışmalarına uygun olarak gizlilik odaklı oluşturulan ilk kripto para birimi olarak tanımlamışlardır. Şimdi Todeks Dashcoin nedir sizin için biraz daha detaylandıralım.

Günümüzde Thodex Dashcoin’in şifreleme özellikleri halen oldukça güçlüdür. Ancak başlangıcından bu yana amaçlarında bazı değişiklikler yaşanarak yeniden şekillendirmeler olmuştur. Mevcut hedefi ise günlük işlemler için kullanılan bir kripto para birimi olmaktır. Vizyonundaki bu değişim Dash’ı geliştirerek olumlu etki yaratmıştır. Hatta bu konuyla alakalı olarak Dash’in web sitesindeki ifade dikkat çekicidir:

“Dash, her yerde harcayabileceğiniz dijital nakittir.”

Thodex Dashcoin’in Gelişimi

İlk oluşturulduğu dönemde sektöre ekonomik teşvik kullanarak adım atan Thodex Dashcoin, bir Masternode sistemi kurmuştur. Bu sistemle işlemlerin doğrulanması ve onaylanmasını çok daha basit hale getirilmiştir. Özellikle kullanıcıların aldığı hizmetler karşılığında ödemenin Thodex Dashcoin ile yapılması ve yatırımlarla kazanç sağlamalarına olanak sağlayan bu sistem aynı zamanda işlemler için ölçeklenebilirlik sorunlarına da başarılı çözümler getiriyor.

Ara ara Dashcoin’in piyasa fiyatında düşüş gerçekleşse de Masternod sisteminde her seferinde yükseliş gerçekleşmiştir.

Thodex Dashcoin ekosisteminde gerçekleştirilen diğer bir gelişme ise yönetim modeliyle ilintilidir. Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para birimleri akademik kurumlardan gelen bağışlar ve destek ile gelişim gösterirken, Dashcoin kendi kendini finanse edebilecek bir modele öncülük etmiştir. Bu model;

  • Masternode’lar,
  • Madenciler,
  • Hazine üçlüsü arasındaki blok ödüllerini ayırarak gerçekleştirilmiştir.

Bu üç paydaş arasında Masternode’lar ve madenciler % 45 pay alırken, Dash’ın hazinesi % 10’luk kısımdan oluşur. Burada biriken paralar ile Dashcoin’in gelecekteki kalkınma projeleri desteklenir. Bu nedenle Masternode’ların Todeks Dashcoin için rolü oldukça önemlidir.

Thodex Dashcoin İle Bitcoin Arasındaki Fark Nedir?

Thodex ATM ile Dashcoin ile Bitcoin arasındaki birçok önemli fark bulunur. Bunların en önemlisi madencilik için kullandıkları algoritmadır. Dashcoin “Proof of Stake” algoritmasından türetilmiş olan X11 algoritmasını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra işlemleri karıştırmak ve gizliliği sağlamak için Conjoin mixing’den de faydalanır. Bitcoin ise “Proof of Work” algoritması kullanmaktadır.

Bu iki coin arasındaki bir diğer fark ise, günlük kullanım için uygun bir kripto para birimi sistemidir. Bitcoin’de Blockchain’deki işlemlerin, Bitcoin ağı içerisinde bulunan tüm node’lar tarafından doğrulanması gerekir. Bu süreç madenciliğe adanmış node’lar için önemli bir yatırım altyapısı gerektirir.

Bunun için Todeks Bitcoin madencilerinin, işlemleri en iyi şekilde gerçekleştirebilmeleri için zaman ve para miktarını arttırmaları gerekir. Bu neredeyse imkansızdır, çünkü Todeks Bitcoin ağının ölçeklenmesi buna olanak sağlamaz. Yavaşlık nedeniyle Bitcoin’in bellek havuzunun işlemlerle dolup taşması, sürecin zaman alması ve tıkanma yaşanması gibi sorunlar gündeme gelir.

Bu da işlem ücretlerinin yükselmesine neden olur. Kısacası Bitcoin’in günlük işlemler için kullanılması uygun değildir ve uygun hale getirilmesi de neredeyse imkânsızdır. Oysa ki Todeks Dashcoin bu konuda en ideal kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Thodex Dashcoin nasıl alınır merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bitcoin ile ilgili de bu sitemiz size faydalı makaleler sunacaktır.

One thought on “Todeks Dashcoin Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Todeks Dashcoin Fiyatları Nasıl Gelişiyor?

Kripto dünyası 1000’den fazla kripto para biriminin yer aldığı oldukça popüler bir alandır. Gün geçtikçe çok daha fazla kullanıcı tarafından rağbet gören kripto piyasasına 2014 senesinde dahil olan Thodex Dashcoin, önceleri Todeks Darkcoin olarak bilinmekteydi. Bu coinin en dikkat çekici özelliği ise gizliliğini ve anonimliğini koruyacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bu […]